" />

Centrum kultury LOVOš slavnostně otevřelo

  29.11. 2019

Kompletně zrekonstruované Kulturní centrum Lovoš, je výsledkem silné vize vedení města. Cílem bylo vybudovat komunitní centrum nejen pro město Lovosice, ale i pro celý region. Multikulturní a mezigenerační propojení centra je zde právě podporováno i designem.

"Inspirací pro vizi města byly kavárny v USA, Francii, Německu, které jsem navštívil a v neposlední řadě kavárna Káva s párou v nedalekých Litoměřicích,"  zmínil starosta Milan Dian. Zde došlo k bravurní rekonstrukci starého nádraží, která zachovává původní prvky, a přesto působí moderně a zapadá do kontextu doby. "Protože město též zvažovalo rekonstrukci historické budovy, která by znovu poskytla občanům široké spektrum vyžití, spojovala generace a byla skutečně reprezentativní, bylo osloveno lifestylové studio Le Patio, které realizovalo výše zmíněnou kavárnu," upřesnil starosta.

Návrh nového designu Kulturního centra přinesl čtyři velké koncepční změny: Poprvé se propojily obě části budovy nejen vizuálně, ale i fyzicky chodbou. Dá se tedy pohodlně projít z recepce až přímo do Divadla. Vchod budovy se logicky přesunul na hlavní třídu – ulici 8. května. Vznikla nová grafická identita kulturního centra. "Centrum slouží všem občanům, proto bylo samozřejmostí je udělat bezbariérové",  sdělila designérka Monika White.

"Byl dokončen projekt, který dnes ve své konečné podobě svým rozsahem a komplexností přesahuje regionální význam," doplnil starosta. Zrekonstruovaný multifunkční prostor, naplňuje požadavky široké škály obyvatel a svou estetickou propracovaností, nebývalým kouzlem a atmosférou tak mění životy a vnímání návštěvníků. Výstavu fotografií z přestavby je možné si prohlédnout do konce letošního roku.